Całkowita liczba wyświetleń strony

poniedziałek, 5 kwietnia 2010

Mistrzyni świata nie przystoi tak przegrywać w szachy!! - partia niżej

Forma mistrzyni świata leci na łeb, na szyję. Aleksandra Kosteniuk od chwili włożenia korony carycy szachów, przestała grać w poważnych turniejach a tu czas błyskawicznie leci. Występów w mistrzostwach świata w blitza, czy innych imprezach pokazowych (np. mecz z Sophie Millet we Francji) nie można uznać za właściwy trening. Jej, znakomita zresztą,  promocja szachów na całym świecie, liczne symultany to tylko namiastka gry. Pomaga innym, ale sama traci sportową formę.
W Dagomysie przegraną z Antoanetą Stefanową można było uznać jeszcze za wypadek przy pracy, ale to, co się stało w partii dzisiejszej z Natalią Zhukową, to jest prawdziwa katastrofa - obie panie do Rosji przyjechały prosto z mistrzosw Europy, gdzie Kosteniuk oczywiście nie było.
Tych wariantów uczy się małe dzieci, gdyż są bardzo pożyteczne we wstępnym szkoleniu juniora. Nie przystoi mistrzyni świata w ten sposób przegrywać. Może "kraczę", ale brak ogrania w poważnych imprezach spowoduje stratę korony szachowej prez przesympatyczną i piękną Rosjankę. Młodziutkie zawodniczki (np. Hou Yifan z Chin) nie zasypiają gruszek w popiele i "aż przebierają nogami", by odebrać jej tytuł. Obym się mylił...
Na zdjęciu: Sasza Kosteniuk (tu w przegranej partii z Antoanetą Stefanową w Dagomysie) musi się mocno trzymać za głowę, gdy marzy ponownie o koronie carycy szachów.

Prawdziwy pogrom mistrzyni świata w Dagomysie

Kamienna ściana to jest debiut!!

Panie na półmetku drużynowych mistrzostw Rosji

1. 7 Giprorechtrans 2409 7.0 9.5
2. 3 Economist-SGSEU 2446 4.0 8.0
3. 1 SPb Chess Fed 2461 4.0 7.5
4. 6 ShSM 2448 4.0 7.5
5. 4 AVS 2507 3.0 8.0
6. 5 Dvorets 2294 2.0 4.5
7. 2 M.Chigorin Chess Club 2296 0.0 3.0
Tabela po czterech rundach nie jest zbyt czytelna, gdyż cztery drużyny już pauzowały. Drużyna Moniki Soćko - SPb Chess Fed z Petersburga - odpoczywała w pierwszym dniu. 
Ciekawostką turnieju pań jest fakt, że startuje siedem drużyn. Czyż nie można było w Rosji znaleźć ósmej, by było parzyście?
Na zdjęciu: Antoaneta Stefanova bardzo dobrze gra w Rosji. Ograła Aleksandrę Kosteniuk i naszą Monikę i ma 2,5 pkt. z trzech.

Natalija Pogonina nie nawiązała walki z młodziutką Gruzinką w Dagomysie

Monika Soćko podstawiła mata Stefanowej w Dagomysie