Całkowita liczba wyświetleń strony

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Matuszewska. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Matuszewska. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 3 maja 2016

Sześcioletnia Wiktoria Śmietańska "zdemolowała" (100%!!) mistrzostwa Polski do lat 8!! Coś mi się wydaje, że mamy we Wrocławiu talent czystej wody!!

Kinga Matuszewska z Łodzi (na zdjęciu z tatą)
po rewelacyjnym starcie (4 z 4!) coś się pogubiła
i mistrzostwa skończyła na trzynastym miejscu.
Może jeszcze kiedyś zajrzy do Pabianic?


Nazwisko

Klub
pkt.MBch.Bch.
Prog.Norm
1IIŚmietańska, WiktoriaDS1600KSz Polonia Wrocław20109.039.5051.50945.0I
2IIPastuszka, AleksandraDS1600KS AZS Wratislavia20087.537.5050.50738.0
3IIISzczotka, KlaraPL1400MUKS Stoczek 45 Białystok20087.039.5053.00736.0
4IIIDallemura, JuliaPL1400MUKS Stoczek 45 Białystok20086.534.5046.00632.0II
5IIŁaźniewska, ZofiaWP1600AZS Poznań20086.040.0052.00532.0
6IVŚliwicka, WeronikaKP1250UKS OPP Toruń20086.039.5050.50630.0III
7IIISeemann, PolaSL1400MKSz Rybnik20086.037.5048.50632.0
8IIIStankiewicz, ZofiaMA1400KSSSN Ursynów Warszawa20096.037.0047.50635.0II
9IIBandyk, JoannaMP1600UKS SZACHOWNICA Rabka-Zdrój20086.034.0046.50530.5
10IIIPałejko, GabrielaPL1400KSz. Javena Hańcza Suwałki20096.033.0041.50526.5
11IIIMyrmus, KarolinaSL1400SSz Olimpia Goleszów20086.032.5042.00630.0
12IVPietryk, JoannaDS1250UKS SP3 w Bogatyni20086.032.0040.50627.0III
13IIIMatuszewska, KingaLD1400ŁKS Szach-Centrum Łódź20085.539.0051.50532.5
14IVJaros, EmiliaSL1250TS Kuźnia Rybnik20085.533.0042.50522.5III
15IIIKulczycka, ZofiaDS1400MUKS MDK Śródmieście Wrocław20085.041.0054.50530.0
16IIIGładyszewska, KingaPL1400KSz. Javena Hańcza Suwałki20085.038.0048.50430.5
17IIISalamon, JuliaDS1400KSz Jelonka Jelenia Góra20085.037.5049.00527.0
18IIIDudzińska, WeronikaWP1400OTSz Ostrów Wielkopolski20085.037.0047.50530.0
19IIŁaszczuk, MarcelinaMA1600UKS Gambit - Wesoła20085.036.5045.00426.5
20IIIPawicka, AleksandraDS1400KSz Polonia Wrocław20085.035.5048.00524.0

niedziela, 1 maja 2016

Po pięciu rundach mistrzostw Polski pań do lat 8 prowadzi samodzielnie Wiktoria Śmietańska (100%)

Kinga Matuszewska (Łódź) z tatą jakiś czas zaglądali do mnie.
Jak widać po tabeli, przyjazdy do Pabianic przydały się

S.No.
NazwiskoFIDE
Pkt.MBch.Bch.WinsProg.
13IIŚmietańska, Wiktoria016005.010.0016.00515.0
22IIPastuszka, Aleksandra016004.58.5014.50414.0
310IIISzczotka, Klara014004.011.0017.00413.0
414IIIMatuszewska, Kinga014004.010.0016.50414.0
513IIIGładyszewska, Kinga014004.09.5015.50313.5
620IIIDudzińska, Weronika014004.09.0014.50413.0
736IVGrudzień, Maria012504.08.5014.00410.0
821IIISeemann, Pola014004.08.0013.00411.0
922IIIStankiewicz, Zofia014004.08.0012.00412.0
101IIŁaźniewska, Zofia126116003.510.5017.50312.0
1116IIIDallemura, Julia014003.58.0013.50311.0
126IIBandyk, Joanna016003.56.5011.5039.5
1312IIIKulczycka, Zofia014003.09.5016.50311.0
149IIIPopławska, Dominika014003.09.5014.50311.0
1531IVŚliwicka, Weronika012503.09.0014.5039.0
1618IIIPawicka, Aleksandra014003.08.5015.0038.0
174IICzarniecka, Anna016003.08.5014.50310.0
188IIIMyrmus, Karolina014003.08.5013.50311.0
195IIŁaszczuk, Marcelina016003.08.5013.5038.0
2039IVPietryk, Joanna012503.08.0013.5037.0

piątek, 4 lipca 2014

Kinga Matuszewska - gwiazdeczka łódzkich szachów i ... prasy!

Rozmawiamy (Express Ilustrowany) z sześcioletnią Kingą Matuszewską mieszkającą na Teofilowie, która zdobyła właśnie tytuł wicemistrzyni Polski w szachach do lat sześciu:

- Jak wspominasz ostatni turniej szachowy, który zakończyłaś z tak rewelacyjnym wynikiem? 
- To były dla mnie najtrudniejsze zawody, w jakich do tej pory miałam okazję wziąć udział. Przez trzy dni stoczyłam w Łazach, gdzie odbywał się turniej, dziesięć pojedynków, z których siedem wygrałam, dwa przegrałam, a jeden zremisowałam. Na początku miałam niemałą tremę. Przegrałam nawet pierwszą partię, ale później już się uspokoiłam i było wszystko w porządku. Po wszystkich rundach zdobyłam w sumie 7,5 punktu. Zwyciężczyni zawodów miała tylko pół punktu więcej niż ja. 
- Jak to się stało, że zaczęłaś grać w szachy?
- Moją przygodę z szachami zaczęłam, kiedy miałam trzy lata. Wszystkiego nauczył mnie tata, którego w dzieciństwie tego samego uczył z kolei jego tata, a mój dziadek. Szachy przypadły mi do gustu od razu. Niewykluczone, że ma to związek z tym, że zdecydowanie bardziej lubię w szkole matematykę niż np. j. polski. Teraz chodzę na zajęcia szachowe cztery razy w tygodniu, Na każdych z nich spędzam po półtorej godziny. Częściowo są to zajęcia prowadzone przez prezesa Łódzkiego Związku Szachowego. W tej grupie jest najmłodszą uczestniczką. Pozostałe odbywają się w szkole na Radogoszczu. 

- A z kim wolisz grać w szachy? - Zdecydowanie bardziej z rówieśnikami niż z tatą. Oni nie wiedzą bowiem, czego mogą się po mniej spodziewać, dlatego niejednokrotnie udaje się mi ich zaskoczyć. Tata wie już, co potrafię, dlatego wie, czego może się po mnie spodziewać i jego jest mi zdecydowanie trudniej zaskoczyć. A lubię grać w szachy tak bardzo, że nawet gdyby tata namawiała mnie do zaprzestania, to i tak nadal będę to robić. W najbliższej przyszłości planuję wziąć udział w mistrzostwach Polski w szachach do lat ośmiu, w których chciałabym zdobyć tytuł mistrzyni Polski.