Całkowita liczba wyświetleń strony

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Hou Yifan. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Hou Yifan. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 14 października 2018

23rd European Women Club Cup Grecja po dwóch rundach

Kiedyś Yifan Hou grała w drużynie z Monte Carlo.
W Grecji nie ma najlepszej szachistki świata




















Rk.SNoTeamGames  +   =   -  TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 
14Ugra220047,07,53,53,5
22Cercle d'Echecs de Monte-Carlo220046,06,54,54,5
31Nona220043,57,52,52,5
47SSHOR211036,06,05,53,0
53Caissa Italia Pentole Agnelli211036,05,08,05,0
66Odlar Yurdu210124,04,08,52,0
75Kyiv Chess federation210122,03,510,53,0
88Mulhouse Philidor201112,03,06,01,3
99Beer Sheva Chess Club201112,02,510,51,5
1010ZSK Maribor200203,02,09,00,0
1111Caissa Italia Banca Alpi Marittime200202,00,512,50,0
1212AMO Galaxias Thessaloniki200200,00,015,00,0

2. Cercle d'Echecs de Monte-Carlo (RtgAvg:2483, Captain: Almira Skripchenko / TB1: 4 / TB2: 6)
Bo.NameRtgFEDFideID123Pts.GamesRtgAvg
1GMMuzychuk Anna2555UKR1411133011,012438
2GMCramling Pia2465SWE1700030112,022245
3GMSocko Monika2451POL11066191½1,522190
4IMCornette Deimante2462LTU128028591½1,522166
5IMSkripchenko Almira2414FRA13900145½0,512068

środa, 1 lutego 2017

Wczorajsza partia w Gibraltarze na szczycie kobiecych szachów.

Hou Yifan, Ju Wenjun Hou, Yifan - Ju, Wenjun Gibraltar 31.01.2017 VIII runda C11 1. e4 e6 2. d4 d5 3. Nc3 Nf6 4. e5 Nfd7 5. f4 c5 6. Nf3 Nc6 7. Be3 Be7 8. Qd2 O-O 9. dxc5 Nxc5 10. O-O-O a6 11. Qf2 b6 12. Nd4 Qc7 13. g3 Bb7 14. Bg2 Na5 15. f5 Qxe5 16. Bf4 Qf6 17. h4 e5 18. Nxd5 Bxd5 19. Bg5 Qd6 20. Bxe7 Qxe7 21. Bxd5 exd4 22. Bxa8 Rxa8 23. Rhe1 Qc7 24. b4 Nc6 25. bxc5 bxc5 26. Qf4 Qb6 27. Qd6 h5 28. Re5 c4 29. Rde1 c3 30. Re8+ Rxe8 31. Rxe8+ Kh7 32. Qd5 d3 33. Qxd3 Nb4 34. Qe4 Qg1+ 35. Qe1 Qg2 36. Qe4 Qd2+ 0:1

sobota, 14 stycznia 2017

Tylko Monika Soćko zagra o mistrzostwo świata pań w lutym w Teheranie

Yifan Hou nie będzie bronić tytułu

PARTICIPANTS of the WORLD WOMEN’S CHAMPIONSHIP 2017

a) From World Women’s Championship 2014-15
01. Pogonina Natalija (RUS) - Runner up 2014 (2457.00) 
02. Cramling Pia (SWE) Semifinalist 2014 (2511.50) 
03. Harika Dronavalli (IND) - Semifinalist 2014 (2506.16) 

b) World Girl Junior Champions 2014-2015:
04. Goryachkina Aleksandra (RUS) World Junior G20 Champion 2014 (2479.16) 
05. Buksa Nataliya (UKR) World Junior G20 Champion 2015 (2227.58) 

c) From average Rating List 2/2015 to 1/2016
06. Ju Wenjun (CHN) 2547.08 
07. Muzychuk Anna (UKR) 2545.58 
08. Kosteniuk Alexandra (RUS) 2530.08 
09. Zhao Xue (CHN) 2522.66 
10. Shen Yang (CHN) 2460.75 
11. Ushenina, Anna (UKR) 2452.16 

d) 28 players from European Women’s Championships 2014 & 2015
12. Gunina Valentina (RUS) 2014 
13. Melia Salome (GEO)
14. Zhukova Natalia (UKR) 
15. Dzagnidze Nana (GEO) 
16. Batsiashvili Nino (GEO) 
17. Javakhishvili Lela (GEO) 
18. Stefanova Antoaneta (BUL) 
19. Foisor Cristina-Adela (ROU) 
20. Socko Monika (POL) 
21. Khurtsidze Nino (GEO) 
22. Kashlinskaya Alina (RUS) 
23. Danielian Elina (ARM) 
24. Bodnaruk Anastasia (RUS) 
25. Mkrtchian Lilit (ARM) 
26. Guseva Marina (RUS) 2015 
27. Girya Olga (RUS) 
28. Gaponenko Inna (UKR) 
29. Kovalevskaya Ekaterina (RUS) 
30. Khotenashvili Bela (GEO) 
31. Paehtz Elisabeth (GER) 
32. Charochkina Daria (RUS) 
33. Savina Anastasia (RUS) 
34. Hoang Thanh Trang (HUN) 
35. Guramishvili Sopiko (GEO) 
36. Atalik Ekaterina (TUR) 
37. Zimina Olga (ITA) 
38. Ziaziulkina Nastassia (BLR) 
39. Gvetadze Sofio (GEO)

e) 8 players from Americas
40. Arribas Robaina Maritza (CUB) (Continental) 
41. Nemcova, Katerina (USA) (Zone 2.1) 
42. Ni, Viktorija (USA) (Zone 2.1) 
43. Foisor, Sabina (USA) (Zone 2.1) 
44. Zhou Qiyu (CAN) (Zone 2.2) 
45. Marrero Lopez, Yaniet (CUB) (Zone 2.3) 
46. Cori T., Deysi (PER) (Zone 2.4) 
47. Martinez, Ayelen (ARG) (Zone 2.5) 

f) 12 players from Asia/Oceania
48. Sukandar, Irine Kharisma (INA) (Continental 2014) 
49. Hejazipour, Mitra (IRI) (Continental 2015) 
50. Zhu, Chen (QAT) (Zone 3.1) 
51. Shamima, Akter Liza (BAN) (Zone 3.2) 
52. Pham, Le Thao Nguyen (VIE) (Zone 3.3) 
53. Saduakassova, Dinara (KAZ) (Zone 3.4) 
54. Tan Zhongyi (CHN) (Zone 3.5) 
55. Zhai Mo (CHN) (Zone 3.5) 
56. Ni Shiqun (CHN) (Zone 3.5) 
57. Huang Qian (CHN) (Zone 3.5) 
58. Lane, Nancy (AUS) (Zone 3.6) 
59. Padmini, Rout (IND) (Zone 3.7) 

g) 3 players from Africa
60. Mona, Khaled (EGY) (Continental) 
61. Mezioud, Amina (ALG) (Continental) 
62. Latreche, Sabrina (ALG) (Continental) 

h) 2 nominees of the FIDE President
63. Khademalsharieh, Sarasadat (IRI) (FIDE nominee) 
64. Pourkashiyan, Atousa (IRI) (FIDE nominee) 

sobota, 8 października 2016

Najlepsze panie na dwie rundy przed końcem Open Isle of Man 2016

Dronavalli Harika pokonała wczoraj Yifan Hou!

16 36GMHarika DronavalliwIND25285,02698753,361,641016,4
31 44IMBatsiashvili NinowGEO24804,5255174,53,730,77107,7
34 63WIMShvayger YuliyawISR24054,5256774,52,741,761017,6
37 17GMHou YifanwCHN26494,02607744,24-0,2410-2,4
46 49IMPaehtz ElisabethwGER24594,02606742,621,381013,8
49 60IMKaravade EeshawIND24214,02506743,040,96109,6
5062IMTania SachdevwIND24144,02473743,170,83108,3
52 67IMHouska JovankawENG23864,02516742,861,141011,4
54 86WGMEnkhtuul Altan-UlziiwMGL23024,02395743,030,972019,4
59 48GMUshenina AnnawUKR24593,5228673,54,85-1,3510-13,5
65 59IMGaponenko InnawUKR24213,5236073,53,93-0,4310-4,3
73 79IML'ami AlinawROU23223,5235173,53,280,22102,2
82 56IMDaulyte DeimantewLTU24293,02342733,77-0,7710-7,7
84 69GMArakhamia-Grant KetevanwSCO23763,02346733,36-0,3610-3,6
89 85IMZozulia AnnawBEL23033,02188734,01-1,0110-10,1