Całkowita liczba wyświetleń strony

poniedziałek, 3 października 2011

To będzie turniej!!

Nona Gaprindashvili
Od 4 do 9 października w Moskwie odbędzie się znakomity turniej szachowy. Na zaproszenie Nony Gaprindashvili (legendy światowych szachów) obchodzącej siedemdziesiąte urodziny do klubu szachistów im. Michaiła Botwinnika przybędą:
- WGM Tatiana Zatułowskaya
- WGM Walentina Kozlowskaya
- WGM Elena Fatalibekova
- WGM Marta Litynska
- WGM Ludmila Saunina
- WGM Tamara Khamiadashvili
- WGM Hanna Ereńska-Barlo (Polska)
- WGM Tamara Wilerte (Łotwa)
- WIM Ludmiła Belavienec
Aby przytoczyć osiągnięcia tych pań można napisać niejedną książkę. Średnia wieku uczestniczek turnieju (choć w wypadku pań, nie powinno się tego podawać - jednak jest to chyba rekord świata turniejów kobiecych) to 67 lat!! a średni ranking ELO - 2230. Niejeden kraj nie ma tyle w normalnych kobiecych mistrzostwach.
Panie rozegrają turniej kołowy w szachach szybkich (25 minut + 10 sek.).
Hanna Ereńska-Barlo
we Wrocławiu (2011)
Oczywiście niezmiernie miło mi poinformować, że wśród zaproszonych przez wielokrotną mistrzynię świata pań, jest nasza Pani Hania, czyli Hanna Ereńska-Barlo. Fakt startu w Moskwie dobitnie świadczy o jej pozycji w historii światowych szachów. Ostatnio spotkałem ją we Wrocławiu na memoriale Adolfa Anderssena. Muszę stwierdzić, że nie jest bez szans na wygranie całej imprezy, choć to nie jest najważniejsze przy takim spotkaniu.
Nonie Gaprindashvili "Królowe szachów" składają serdeczne życzenia jeszcze wielu takich turniejów, ale kibicować będziemy Pani Hanii.