Całkowita liczba wyświetleń strony

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Antolak. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Antolak. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 29 października 2018

Cenny "kwiatek" Julki Antolak w Porto Carras

Czy jutro Julka Antolak zagra o medal?

Sargsyan, Anna M. (ARM) - Antolak, Julia (POL) Mś do lat 18 Porto Carras 29.10.2018 X runda A46 1. d4 Nf6 2. Nf3 e6 3. e3 b6 4. Bd3 Bb7 5. O-O Be7 6. c4 c5 7. Nc3 cxd4 8. exd4 d5 9. cxd5 Nxd5 10. Ne5 O-O 11. Qh5 g6 12. Qe2 Nc6 13. Bh6 Nxd4 14. Qe4 Bc5 15. Bxf8 f5 16. Qe1 Nf4 17. Bh6 Nxg2 18. Qc1 Qc7 19. Nb5 Qxe5 20. Nxd4 Bxd4 0:1

środa, 18 lipca 2018

Polki drużynowymi mistrzyniami Europy do lat 18! Gratulacje dla Julii i Oliwii!!

Mądre i piękne dziewczęta - piękny wynik!
Gratulacje!!

Rg.SnrTeamAnz  +   =   -  Wtg1  Wtg2  Wtg3 
13Poland75201273,010,5
211Romania7331959,08,5
32Germany I7331956,08,5
410Czech Republic7412941,57,5
59Germany III7241848,08,0
65Slovenia I7403847,07,5
71Serbia7241845,07,5
84Hungary7232757,58,0
98Croatia7232743,07,0
106Germany II7313733,06,5
1112Israel7223643,07,5
1214Germany IV7142636,06,0
137Slovenia II7223635,06,5
1415Turkey7133540,56,0
1513Slovakia7133535,56,5
Wyniki indywidualne Polek
1. Poland (EloDS:2236, Wtg1: 12 / Wtg2: 73)
Br.NameEloLandFideID1234567Pkt.AnzEloDS
1WFMAntolak Julia2282POL11595691½101014,572126
2WIMKiolbasa Oliwia2189POL11546131111½1½6,072043

wtorek, 11 lipca 2017

Klasyczny "kwiatek" w pojedynku juniorek na memoriale Najdorfa w Warszawie

Julka Antolak mogła strzelić na h7
nawet o ruch wcześniej

Antolak, Julia - Harazinska, Ewa Memoriał Najdorfa 11.07.2017 III runda C07 1. e4 e6 2. d4 d5 3. Nd2 c5 4. exd5 Qxd5 5. Ngf3 cxd4 6. Bc4 Qd7 7. Nb3 Nc6 8. O-O Nf6 9. Qe2 a6 10. a4 Be7 11. Rd1 Qc7 12. Nbxd4 Bd7 13. c3 O-O 14. Bg5 Rac8 15. Bd3 Rfe8 16. Bh4 Nd5 17. Bg3 Bd6 18. Bxd6 Nxd4 19. Bxh7+ Kh8 20. Rxd4 Qxd6 21. Ng5 Qe7 22. Qh5 1:0

sobota, 20 sierpnia 2016

Mistrzostwa Europy juniorek w Pradze po dwóch rundach

Julka Antolak - G16
14Lazniewska Zofia1123POL112,0m-ce 10G8
26Dallemura Julia0POL000,051G8
51Pietryk Joanna0POL011,047G8
56Seemann Pola0POL101,039G8
59Smietanska Wiktoria0POL112,014G8
61Szczotka Klara0POL112,015G8
7Starosta Martyna1624POL112,03G10
14Pawicka Magdalena1501POL112,05G10
16Zabrzanska Weronika1486POL½11,526G10
34Rejniak Zuzanna1381POL101,044G10
42Olszewska Wiktoria1361POL101,046G10
59Malinowska Natalia1272POL½00,577G10
60Kuczynska Katarzyna1266POL011,057G10
66Kucharska Helena1206POL1½1,529G10
69Bialek Alicja1182POL½11,525G10
79Kowalczyk Barbara1100POL011,051G10
84Dallemura Anna1064POL0½0,580G10
11Wikar Martyna1803POL½11,530G12
13Dylag Emilia1792POL112,02G12
30Adamczyk Zuzanna1672POL112,06G12
35Goraj Barbara1619POL112,015G12
39Marcinczyk Monika1609POL101,053G12
53Zarebska Lena1522POL000,095G12
63Hertlein Irena1488POL011,056G12
12Malicka Maria2009POL½11,524G14
24Rudzinska Michalina1896POL112,017G14
27Swiech Joanna1888POL112,05G14
33Waszczuk Patrycja1859POL½½1,058G14
34Moscicka Pola1853POL112,012G14
35Kucharska Honorata1851POL101,048G14
50Kulpa Zuzanna1719POL011,049G14
53Jarocka Liwia1676POL000,087G14
8WFMSliwicka Alicja2138POL011,055G16
11WFMAntolak Julia2103POL112,05G16
41Frej Zofia1881POL112,018G16
44Cieslak Wiktoria1865POL101,042G16
62Karykowska Anna1772POL011,046G16
76Daliga Anita1638POL0½0,575G16
79Buchta Agnieszka1599POL0½0,576G16
5Kubicka Anna2209POL112,05G18
25WCMDmochowska Agnieszka2034POL101,027G18
36Olechnicka Karolina1913POL011,038G18

wtorek, 19 lipca 2016

European Youth U18 Team Chess Championship 2016 - Girls Celje (propaganda PZSzach nie zna granic!)

Mecz Ukraina - Polska A 2:0
Przeczytałem kilka komentarzy po zakończonych drużynowych mistrzostwach Europy do lat 18 i muszę się przyznać, że jestem w "lekkim szoku". "Srebro i brąz kobiet na drużynowych mistrzostwach Europy juniorów" (PZSZach) brzmi fantastycznie, ale przyjrzyjmy się temu bliżej. W Słowenii wystartowało tylko 8 krajów. Wiem o tym, że nieobecni nie mają racji, ale ten turniej mistrzostwami Europy będzie być może za kilka lat.
W składach były tylko dwie zawodniczki (Osmak i Marjanovics) legitymujące się minimalnie wyższym rankingiem, niż nasza Oliwia Kiołbasa. Cieszy oczywiście dobry wynik Ani Kubickiej (drugie miejsce wśród wszystkich juniorek), ale duże zyski rankingowe (Kubicka i Śliwicka) związane są z najwyższym przelicznikiem "40". Oliwka nie "zarobiła" prawie nic a Julia Antolak straciła.
Euforia PZSzach kojarzy mi się natychmiast ze starym dowcipem Zenona Laskowika: Traktor jest zepsuty, bo ma koło zepsute. Można jednak powiedzieć, że traktor jest świetny, bo ma trzy koła dobre i jak brzmi!!
Jedno jest jednak bardzo pozytywne. Z młodzieżą (ośmioro) tym razem pojechało aż trzech trenerów, co jest ewenementem w ostatnich czasach (niedawna Mitropa), ale rozumiem - Słowenia, lipiec, wakacje... 
Reasumując, nasze reprezentantki grały jak potrafiły i o to trudno mieć pretensje, ale "odtrąbienie" niebotycznego sukcesu polskich szachów kobiecych to już nawet nie jest propaganda! To jawna kpina z czytelników strony internetowej PZSzach!
Rk.SNoFEDTeamTeamGames  +   =   -  TB1  TB2  TB3  TB4 
11UKRUkraineUkraine75111172,011,053,0
24POLPoland APoland A74211053,59,549,5
35POLPoland BPoland B7331952,09,049,0
43SLOSlovenia ASlovenia A7331950,08,551,0
52HUNHungaryHungary7241848,57,548,5
68CZECzech Republic ACzech Republic A7241841,57,548,0
77SLOSlovenia BSlovenia B7313737,57,054,0
811CZECzech Republic B-SK SvetlaCZE B-SK Svetla7142634,05,554,5
99GERGermanyGermany7142633,56,049,5
106ISRIsraelIsrael7223631,56,039,5
1112TURTurkey CTurkey C7214532,06,053,0
1210TURTurkey ATurkey A7214524,06,044,0
1314TURTurkey DTurkey D7043423,54,544,5
1413TURTurkey BTurkey B7124419,54,048,0
Polki:
2. Poland A (RtgAvg:2180, Captain: Ostrowski Leszek / TB1: 10 / TB2: 53,5)
Bo.NameRtgFED
1234567Pts.
RtgAvgRpnwwew-weK+/-
1WIMKiolbasa Oliwia2318POL
1110½1½5,0721372295754,970,03200,6
2WFMSliwicka Alicja2041POL
011011½4,572072217474,53,201,304052,0
3. Poland B (RtgAvg:2115, Captain: Matlak Marek / TB1: 9 / TB2: 52)
Bo.NameRtgFED
1234567Pts.
RtgAvgRpnwwew-weK+/-
1Kubicka Anna2171POL
1½110115,572076230675,54,371,134045,2
2WFMAntolak Julia2059POL
0½11½0½3,572018201873,53,87-0,3740-14,8
Miejsca Polek w klasyfikacji indywidualnej (grało 29 dziewcząt):
No.NameRtgTeamPts.Games%Bo.Rp











2Kubicka Anna2171Poland B5,5778,612306
5WIMKiolbasa Oliwia2318Poland A5,0771,412295
8WFMSliwicka Alicja2041Poland A4,5764,322174
17WFMAntolak Julia2059Poland B3,5750,022018