Całkowita liczba wyświetleń strony

wtorek, 19 lipca 2016

European Youth U18 Team Chess Championship 2016 - Girls Celje (propaganda PZSzach nie zna granic!)

Mecz Ukraina - Polska A 2:0
Przeczytałem kilka komentarzy po zakończonych drużynowych mistrzostwach Europy do lat 18 i muszę się przyznać, że jestem w "lekkim szoku". "Srebro i brąz kobiet na drużynowych mistrzostwach Europy juniorów" (PZSZach) brzmi fantastycznie, ale przyjrzyjmy się temu bliżej. W Słowenii wystartowało tylko 8 krajów. Wiem o tym, że nieobecni nie mają racji, ale ten turniej mistrzostwami Europy będzie być może za kilka lat.
W składach były tylko dwie zawodniczki (Osmak i Marjanovics) legitymujące się minimalnie wyższym rankingiem, niż nasza Oliwia Kiołbasa. Cieszy oczywiście dobry wynik Ani Kubickiej (drugie miejsce wśród wszystkich juniorek), ale duże zyski rankingowe (Kubicka i Śliwicka) związane są z najwyższym przelicznikiem "40". Oliwka nie "zarobiła" prawie nic a Julia Antolak straciła.
Euforia PZSzach kojarzy mi się natychmiast ze starym dowcipem Zenona Laskowika: Traktor jest zepsuty, bo ma koło zepsute. Można jednak powiedzieć, że traktor jest świetny, bo ma trzy koła dobre i jak brzmi!!
Jedno jest jednak bardzo pozytywne. Z młodzieżą (ośmioro) tym razem pojechało aż trzech trenerów, co jest ewenementem w ostatnich czasach (niedawna Mitropa), ale rozumiem - Słowenia, lipiec, wakacje... 
Reasumując, nasze reprezentantki grały jak potrafiły i o to trudno mieć pretensje, ale "odtrąbienie" niebotycznego sukcesu polskich szachów kobiecych to już nawet nie jest propaganda! To jawna kpina z czytelników strony internetowej PZSzach!
Rk.SNoFEDTeamTeamGames  +   =   -  TB1  TB2  TB3  TB4 
11UKRUkraineUkraine75111172,011,053,0
24POLPoland APoland A74211053,59,549,5
35POLPoland BPoland B7331952,09,049,0
43SLOSlovenia ASlovenia A7331950,08,551,0
52HUNHungaryHungary7241848,57,548,5
68CZECzech Republic ACzech Republic A7241841,57,548,0
77SLOSlovenia BSlovenia B7313737,57,054,0
811CZECzech Republic B-SK SvetlaCZE B-SK Svetla7142634,05,554,5
99GERGermanyGermany7142633,56,049,5
106ISRIsraelIsrael7223631,56,039,5
1112TURTurkey CTurkey C7214532,06,053,0
1210TURTurkey ATurkey A7214524,06,044,0
1314TURTurkey DTurkey D7043423,54,544,5
1413TURTurkey BTurkey B7124419,54,048,0
Polki:
2. Poland A (RtgAvg:2180, Captain: Ostrowski Leszek / TB1: 10 / TB2: 53,5)
Bo.NameRtgFED
1234567Pts.
RtgAvgRpnwwew-weK+/-
1WIMKiolbasa Oliwia2318POL
1110½1½5,0721372295754,970,03200,6
2WFMSliwicka Alicja2041POL
011011½4,572072217474,53,201,304052,0
3. Poland B (RtgAvg:2115, Captain: Matlak Marek / TB1: 9 / TB2: 52)
Bo.NameRtgFED
1234567Pts.
RtgAvgRpnwwew-weK+/-
1Kubicka Anna2171POL
1½110115,572076230675,54,371,134045,2
2WFMAntolak Julia2059POL
0½11½0½3,572018201873,53,87-0,3740-14,8
Miejsca Polek w klasyfikacji indywidualnej (grało 29 dziewcząt):
No.NameRtgTeamPts.Games%Bo.Rp











2Kubicka Anna2171Poland B5,5778,612306
5WIMKiolbasa Oliwia2318Poland A5,0771,412295
8WFMSliwicka Alicja2041Poland A4,5764,322174
17WFMAntolak Julia2059Poland B3,5750,022018

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz