Całkowita liczba wyświetleń strony

wtorek, 31 maja 2016

Bhakti Kulkarni samodzielnie prowadzi na półmetku mistrzostw Azji pań

Bhakti Kulkarni (Indie)

SNrNazwiskoFedRg
Pkt TB 1  TB 2  TB 3 
115WGMKulkarni BhaktiIND22964,50,04,02352
27WIMTokhirjonova GulrukhbegimUZB23904,00,03,02187
317WGMNguyen Thi Mai HungVIE22763,50,03,02323
45WGMSaduakassova DinaraKAZ24153,50,03,02256
511WGMPourkashiyan AtousaIRI23363,50,03,02195
68WGMHejazipour MitraIRI23493,50,03,02163
725Li XueyiCHN21053,50,02,02369
826WFMAbdusattorova BakhoraUZB20913,00,03,02196
912WIMPratyusha BoddaIND23363,00,03,02190
1018WGMHoang Thi Bao TramVIE22633,00,02,02393
114IMPadmini RoutIND24333,00,02,02199
1210WGMSoumya SwaminathanIND23463,00,02,02176
139IMPham Le Thao NguyenVIE23483,00,01,02333
142IMGuo QiCHN24473,00,01,02301
1513WIMVaishali RIND23223,00,01,02237
1622Yuan YeCHN21712,50,02,02265
1723Nadirjanova NodiraUZB21282,50,02,02258
181IMKhademalsharieh SarasadatIRI24592,50,02,02202
193IMMunguntuul BatkhuyagMGL24422,50,02,02188
2014WGMGomes Mary AnnIND23042,50,01,02366

Klasyczny przypadek ślepoty szachowej i to w dużo lepszej partii Joli Zawadzkiej

Ktoś ostatnio zapytał mnie - jakie jest lekarstwo na ślepotę szachową?
Odpowiadam jednoznacznie - NIE MA! Wszystkich to dopada!!
Słyszałem od wielu mądrych szachistów, że logicznego wytłumaczenia
nikt jeszcze nie wymyślił.
Szkoda tylko, że Jolę Zawadzką "nawiedziła" ta przypadłość
na mistrzostwach Europy.

Brunello, Marina (ITA) - Zawadzka, Jolanta (POL) Mistrzostwa Europy pań Mamaia 30.05.2016 B22 1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. c3 Nf6 4. e5 Nd5 5. d4 cxd4 6. cxd4 d6 7. Bc4 dxe5 8. Nxe5 e6 9. O-O Be7 10. Nf3 O-O 11. Nc3 Nxc3 12. bxc3 b6 13. Bd3 Bb7 14. Qc2 g6 15. Qe2 Rc8 16. Bh6 Re8 17. Rad1 Bf6 18. Rfe1 Na5 19. c4 Bxf3 20. Qxf3 Bxd4 21. Bf1 e5?? 22. Rxd4! 1:0

poniedziałek, 30 maja 2016

Kwiatek Oliwki w Mamai!. W sycylijskiej czarnymi trzeba zagrać d5, ale nie zawsze!!

Miejmy nadzieję, że Oliwka Kiołbasa po takiej wygranej
bardzo wzmocni się psychicznie
i teraz już będzie tylko z górki!!

Kiolbasa, Oliwia (POL) - Hapala, Elisabeth (AUT) Mistrzostwa Europy Mamaia 30.05.2016 B85 1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nc6 5. Nc3 Qc7 6. Be2 a6 7. O-O Nf6 8. Be3 Be7 9. Kh1 O-O 10. f4 d6 11. Qe1 Nxd4 12. Bxd4 b5 13. a3 Bb7 14. Qg3 Rad8 15. Rae1 Rd7 16. Bd3 g6 17. Qh3 Re8 18. f5 e5 19. fxg6 hxg6 20. Be3 d5 21. exd5 Nxd5 22. Rxf7! (jeszcze lepsze Bxg6) Kxf7 23. Qh7+ Ke6 24. Qxg6+ Bf6 25. Qxe8+ Ne7 26. Be2 Bxg2+ 27. Kxg2 Qc6+ 28. Kg1 1:0

Yuliya Shvayger samodzielnie prowadzi po czterech rundach ME pań w Mamai

Monika Soćko - Cristina-Adela Foisor (remis)

SNrNazwiskoFedRgPkt TB 1  TB 2  TB 3 
115WIMShvayger YuliyaISR24154,00,07,59,0
219IMAtalik EkaterinaTUR24083,50,08,510,5
314IMGaponenko InnaUKR24153,50,08,510,0
45WGMGoryachkina AleksandraRUS24853,50,07,58,5
576WGMMamedjarova ZeinabAZE22363,00,010,012,0
628IMArabidze MeriGEO23633,00,08,510,5
746WGMKursova MariaARM23193,00,08,59,0
817IMKhurtsidze NinoGEO24093,00,08,010,0
923IMHouska JovankaENG23833,00,08,09,5
1026GMArakhamia-Grant KetevanSCO23643,00,08,09,0
1145IMFoisor Cristina-AdelaROU23223,00,08,08,5
1233WGMGara TiciaHUN23523,00,07,59,0
134IMPaehtz ElisabethGER24893,00,07,59,0
8GMSocko MonikaPOL24693,00,07,59,0
1524IMVega Gutierrez SabrinaESP23753,00,07,58,5
1649WGMMammadzada GunayAZE23183,00,07,57,5
1734IMGara AnitaHUN23453,00,07,09,0
1812IMMkrtchian LilitARM24343,00,06,58,0
191GMStefanova AntoanetaBUL25073,00,06,57,5
2029IMCharochkina DariaRUS23623,00,06,57,0
POL
SNrNazwiskoRgFed1234PktM-sce
8GMSocko Monika2469POL11½½3,014
11WGMZawadzka Jolanta2442POL10102,054
16WGMSzczepkowska-Horowska Karina2411POL011½2,537
48WFMKiolbasa Oliwia2319POL10012,061

Kojarzenie V rundy POL

RdSzachNrNazwiskoRgPktWynikPktNazwiskoRgNr
5633WGMGara Ticia235233GMSocko Monika24698
51939WGMBabiy Olga2337WGMSzczepkowska-Horowska Karina241116
52411WGMZawadzka Jolanta244222WGMSandu Mihaela224673
53086WFMZherebtsova Alexandra220022WFMKiolbasa Oliwia231948

Wiktoria Śmietańska mistrzynią Polski do lat 6! Gratulacje!!


Przypomnijmy, że Wiktoria Śmietańska (Polonia Wrocław)
jest również mistrzynią Polski do lat 8!!

PlaceTitleNameStateLocalClubTotalMBch.Bch.WinsProg.Norm
1II+Śmietańska, WiktoriaDS1700KSz Polonia Wrocław7.537.0045.00733.0
2IVKicińska, ZofiaPL1250MUKS Stoczek 45 Białystok7.037.0045.50738.0
3IIIBorowik, MonikaLU1400Lublin6.536.5045.50632.5
4IVLajdamik, KingaSL1250MKSz Rybnik6.033.0042.00629.0
5IIIKonkol, NadiaSL1400MKSz Rybnik5.534.5043.00526.0
6IVPopiel, MartynaMP1250UKS przy SP 8 Chrzanów5.533.5042.50526.5
7IVKurnicka, AgnieszkaPL1250MUKS Stoczek 45 Białystok5.032.5041.50428.0
8IIINurkiewicz, AnnaMA1400UKS Łady Raszyn5.032.5041.00527.0
9IVSzekowska, MalwinaPL1250MDK Białystok5.030.0038.00522.0
10Matysik, AleksandraSK1000LUKKS Kielce3.528.5037.00317.0IV
11VPabich, MartaLD1100UKS Jedynka Bełchatów2.527.5035.00213.0
12Stanek, AlicjaSK1000LUKKS Kielce1.529.0036.5009.5
13Frysz, AnitaLD1000UKS Jedynka Bełchatów1.528.5035.5016.5
14Dubis, AleksandraMP1000UKS Czarny Koń Olkusz1.030.0039.0017.0