Całkowita liczba wyświetleń strony

sobota, 9 stycznia 2010

Gazeta.pl o mistrzostwach Polski pań

W dniach 9-17 stycznia 2010 w Warszawie odbędą się dwie najważniejsze krajowe imprezy szachowe: Enea Mistrzostwa Polski 2010 oraz Budimex Mistrzostwa Polski Kobiet 2010 . W położonym w sercu Warszawy hotelu Novotel (dawny Hotel Forum) zjawi się plejada arcymistrzów i arcymistrzyń, aby walczyć o tytuł najlepszego szachisty i najlepszej szachistki w Polsce.

Honorowy patronat nad rozgrywkami sprawują: Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, Marszałek woj. mazowieckiego Pan Adam Struzik i Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy Pan Wojciech Bartelski. Partnerami Mistrzostw są: Microsoft, Dr Irena Eris, Open Finance, Fundacja BRE Banku oraz Superbrands.

W tym roku szczególnie ważny jest turniej kobiecy.
W 2010 roku wypada bowiem 75. rocznica pierwszych Mistrzostw Polski Kobiet w szachach, rozegranych w stolicy Polski w 1935 roku. Zwyciężczyni tych rozgrywek, Regina Gerlecka, po zdobyciu złotego medalu w mistrzostwach kraju wzięła udział w turnieju o mistrzostwo świata kobiet i wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Świata, plasując się na II miejscu za legendarną szachistką czeskiego pochodzenia, Verą Menchik. Na starcie tegorocznego finału Mistrzostw Polski Kobiet pojawią się najlepsze polskie szachistki, a ich zmagania komentować na żywo będzie słynna polska arcymistrzyni Agnieszka Brustman. Polski Związek Szachowy zrewolucjonizował system rozgrywek, najlepsze polskie szachistki po raz pierwszy w długiej historii mistrzostw zagrają widowiskowym i budzącym wielkie emocje wśród szachowych kibiców systemem pucharowym.
Na zdjęciu: Iweta Rajlich bedzie bronić tytułu mistrzyni Polski zdobytego w Bogatyni.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza