Całkowita liczba wyświetleń strony

środa, 28 września 2016

Niesamowite!! Minister sportu nie miał czasu dla medalistek olimpijskich z Baku!

Minister sportu nie miał czasu dla srebrnych medalistek
olimpijskich z Baku!?

W siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki Podsekretarz Stanu Jan Widera przyjął srebrne medalistki Światowej Olimpiady Szachowej, które odbyła się we wrześniu w Baku. 
Polki rywalizowały aż ze 140 drużynami z całego świata, a ich medal jest największym sukcesem sportowym w historii szachów kobiecych!
- Z całego serca gratuluję Wam tego sukcesu. Wiem, że aby być najlepszym potrzeba wielu wyrzeczeń. Niektórzy być może myślą, że sport to tylko wysiłek fizyczny, ale to także wysiłek umysłowy. Tak, jak wy musicie przygotować swoje ciała i umysły do wielogodzinnej rywalizacji przy szachownicy, tak samo zawodnicy na Igrzyskach Olimpijskich, nie mogą być tylko silni fizycznie ale i mentalnie. Jesteście ambasadorkami Polski na świecie i za to również Wam dziękuję – powiedział Podsekretarz Stanu w MSiT Jan Widera.
Dotychczas Polki zdobywały na Oimpiadzie 2 medale: w roku 1980 (Valletta) oraz 2002  (Bled) i były one w obu przypadkach koloru brązowego.W polskiej reprezentacji zagrały: Monika Soćko (KSz Hetman Katowice) , Jolanta Zawadzka (KSz Polonia Wrocław), Karina Szczepkowska-Horowska (MKSz Rybnik), Klaudia Kulon (MKS przy MDK Trzcianka), Mariola Woźniak (KSz Polonia Wrocław). Trenerem reprezentacji był Marek Matlak, trener kadry narodowej kobiet. W rywalizacji kobiet, w której uczestniczyło 140 drużyn, zwyciężyła reprezentacja Chin - 20 pkt, a trzecie miejsce zajęła Ukraina – 17 (tyle samo ile Polki). Indywidualnie znakomite wyniki w Baku uzyskały Szczepkowska-Horowska, która na trzeciej szachownicy wywalczyła srebrny medal (6,5 pkt z 8 partii). Brąz na czwartej przypadł Kulon (9 z 11). Rewelacyjnie grała w Baku 18-letnia Woźniak, która wygrała wszystkie sześć partii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz