Całkowita liczba wyświetleń strony

środa, 29 lutego 2012

2 marca startują mistrzostwa Europy pań w Turcji

Od 2 marca 2012 r. w Gaziantep (Turcja) startują mistrzostwa Europy pań w szachach klasycznych, szybkich i błyskawicznych. Na starcie staną wszystkie najlepsze szachistki Starego Kontynentu. Polskę reprezentują tylko dwie zawodniczki - Karina Szczepkowska-Horowska i Jolanta Zawadzka. Zgłoszone są, co jest ciekawostką przyrodniczą, tylko do turnieju klasycznego. W szachach szybkich i w blitza nie zagrają?!
Znakomitą sprawą niespotykaną na turniejach pań jest wysokość pierwszej nagrody. Mistrzyni Europy otrzyma aż 20.500 euro, czyli o 500 więcej, niż mistrz w nadchodzącym czempionacie Europy panów. Jest to pierwszy taki przypadek, że kobieta otrzyma wyższą nagrodę w zawodach tej samej rangi, niż mężczyzna. Widać w Turcji doceniają szachistki.
Oto link do oficjalnej strony mistrzostw:  http://eiwcc2012.tsf.org.tr/
P.s.
Przepraszam Joannę Dworakowską za to, że w "tłumie" (105) zawodniczek nie dostrzegłem jej nazwiska. Może to będzie dobry omen i na końcu mistrzostw nikt nie będzie miał prawa nie dostrzec mistrzyni Europy! Mamy więc trzy szachistki na mistrzostwach Europy pań w Turcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz