Całkowita liczba wyświetleń strony

wtorek, 7 czerwca 2016

Zabuczę

Oliwia Kiołbasa
Miałem nie oceniać naszych Pań, bo one - jak mi kiedyś powiedziała jedna z czołowych szachistek świata - myślą inaczej! Dlatego założyłem osobny blog "Królowe Szachów" i tam podaję ich wzloty i upadki. Jednak emocje turniejowe biorą górę! Zabuczę!!
1. Monika Soćko - to jest nasza Nona Gaprindashvili - Wielkie sukcesy, ale . przepraszam Moniko - licznik lat bije i nie jest to jakiś zarzut, ale brutalny fakt. Wielka smutność dla pozostałych Pań, że nadal jesteś najlepsza!
2. Jolanta Zawadzka - nie miałem jej okazji poznać osobiście (no może przez chwilę), to bardzo ambitna zawodniczka. Goni Monikę i już jest pewnie lepsza (co oczywiście nie jest dziwne ze względu na wiek!!) Jest najlepsza psychicznie wśród naszych szachistek i potrafi walczyć.
3. ... To jest zawodniczka, która mi zakazała pisać o sobie, więc tylko stwierdzę, że straciła ochotę zagrać w mistrzostwach świata po 27. posunięciach w ostatniej rundzie i wziąć 1000 euro nagrody.
4. Oliwia Kiłbasa - Przeszła szkołę, jaką powinna! Jak dziś wygrała, to nawet jej przeciwniczka (dobra) jeszcze nie wie. Ma 16 lat i taka szkoła, to jest jej szkoła. To będzie przyszłość polskich szachów. Jeśli oczywiście Oliwka będzie tego chciała!
5. Mariola Woźniak - nie grała!!?? a ponoć ma grać w reprezentacji na olimpiadzie.
6. Inne zawodniczki nie grały - dlaczego?

Kiedyś mieliśmy świetne panie (na skalę europejską - centrum szachowe świata jest w Azji). Teraz jest bardzo źle, gdyż związek, opierając się od wielu lat na "sukcesach starych" (pod hasłem "panie są dobre") nie postawił nigdy na ich następczynie, usprawiedliwiając się wnikającymi z mistrzostwami Polski. Jak ktoś może się nauczyć grać, nie grając na innej arenie z lepszymi). Trener kadry jest od "stu lat". Związek nie załatwił Paniom startów w czołowych turniejach świata!! Jakieś turnieje Grand Prix nie dla Polek, mimo, że Monika Soćko rankingowo tam się kwalifikowała!? Związek pewnie nie wie, że jedyne miejsce w turnieju, to jest PIERWSZE!!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz