Całkowita liczba wyświetleń strony

środa, 23 stycznia 2019

Ania Kubicka mistrzynią Polski studentek! Monika Rykała dziesiąta

Od lewej: Klaudia Kulon, Ania Kubicka i Asia Majdan





















M-ceNrTytułNazwisko ImięFed.R. FIDERankingNazwa UczelniPkt.MBch.Bch.WinsTyp Uczelni
14WIMKubicka, AnnaPOLR 21242250Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach7.543.5055.507USP
21WGMKulon, KlaudiaPOLR 22762400Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu7.043.5056.007USP
32WGMMajdan, JoannaPOLR 22482400Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie7.041.5053.506WSN
45WIMKiołbasa, OliwiaPOLR 20772250Uniwersytet Warszawski7.040.5052.006UNI
56WIMWoźniak, MariolaPOLR 20622250Uniwersytet Jagielloński w Krakowie7.040.0050.007UNI
613k+Zmarzły, AleksandraPOLR 19302100Politechnika Wrocławska6.544.5057.006UTE
73WIMLach, AleksandraPOLR 21712250Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie6.541.0052.006UTE
89WCMDmochowska, AgnieszkaPOLR 19682000Politechnika Wrocławska6.540.5050.505UTE
98WFMAndrejczuk, BeataPOLR 19752100Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie6.041.0052.006WSN
1020I++Rykała, MonikaPOLR 18291900Uniwersytet Warszawski6.039.0049.005UNI
1128k+Horbacz, AgataPOLR 17342100Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie6.037.5047.506UNI
1215WCMMucha, MagdalenaPOLR 19012000Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie6.036.5047.006UTE
1314k+Chrząszcz, MalvinaPOLR 19242100Uniwersytet Warszawski6.035.5046.506UNI
1418k++Frączek, WeronikaPOLR 18492100Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie6.035.0046.006UNI
1532I+Mazur, AnnaPOLR 17191900Politechnika Śląska w Gliwicach6.035.0045.005UTE
1610k+Murawko, KatarzynaPOLR 19622100Uniwersytet Warszawski6.034.5046.005UNI
1716I++Tomaszewska, LuizaPOLR 19011900Politechnika Warszawska6.034.5045.506UTE
1836ICheńska, KarolinaPOLR 16541800Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu6.034.5042.505USP
1911kJabłońska, SabinaPOLR 19562000Uniwersytet Jagielloński w Krakowie5.538.0049.505UNI
2030k+Czaplewska, KlaraPOLR 17242100Uniwersytet Wrocławski5.535.5045.005UNI
2148I++Knapik, JuliaPOLR 15791900Uniwersytet Łódzki5.533.5043.005UN

niedziela, 13 stycznia 2019

74. mistrzostwa Armenii pań

Maria Kursowa jest jedyną arcymistrzynią


























M-sceSNrNazwiskoFedEloRgKrPkt TB 1  TB 2  TB 3 
17Khachatryan AnnaARM211021921,00,0010,0
9WIMGevorgyan MariaARM222822851,00,0010,0
31Mkrtchyan Anahit D.ARM182920841,00,0000,0
5WIMGhukasyan SiranushARM222622771,00,0000,0
58WGMKursova MariaARM227923280,50,2510,0
63WIMGaboyan SusannaARM211122300,50,2500,0
76Avetisyan MariamARM210622520,00,0010,0
10WCMMkrtchyan MariamARM209822330,00,0010,0
92Hakobyan AstghikARM177621320,00,0000,0
4Grigoryan ArpineARM196222170,00,0000,0

piątek, 11 stycznia 2019

Kwiatek w Bundeslidze pań. Białe zapomniały o swoim skrzydle królewskim!?

Alina Kashlinskaya "odgrzała" obronę Aljechina

Dirmeier, Carolin (bay) - Kashlinskaya, Alina (sha) Bundesliga pań 11.01.2019 IV runda B03 1. e4 Nf6 2. e5 Nd5 3. d4 d6 4. c4 Nb6 5. exd6 cxd6 6. Nc3 g6 7. Be3 Bg7 8. Rc1 O-O 9. b3 Nc6 10. Qd2 e5 11. d5 Ne7 12. b4 Nf5 13. c5 Nxe3 14. fxe3 Nd7 15. Nb5 dxc5 16. bxc5 a6 17. Nd6 Nxc5 18. Nxf7 Rxf7 19. Rxc5 Qf8 o:1

Zhansaya Abdumalik najlepszą juniorką na świecie!!

Zhansaya Abdumalik (rocznik 2000) z Kazachstanu jest najlepszą juniorką na świecie do lat 20 we wszystkich kategoriach sztuki szachowej na dzień 1 stycznia 2019 rok. Jej rankingi to:
- szachy klasyczne 2468
- szachy szybkie 2490
- szachy błyskawiczne 2368
Przypomnę, że swoją międzynarodową karierę rozpoczęła w Krakowie (2011) od tytułu mistrzyni świata szkół do lat 10.
Teraz czekamy na podobne osiągnięcia wśród wszystkich pań!

niedziela, 30 grudnia 2018

Wenjun Ju mistrzynią świata pań w rapidzie (Sankt Petersburg)

Wenjun Ju mistrzynią świata w szachach klasycznych i rapidzie



















Ст.номСт.ном.ИмяФЕД.
Очки Доп1  Доп2  Доп3 K+/-
12GMJu WenjunCHN258410,0270888,092,52034,4
225IMKhademalsharieh SarasadatIRI24029,0258583,087,02058,4
311GMGoryachkina AleksandraRUS24779,0256384,089,02027,2
41GMMuzychuk AnnaUKR25958,5257783,589,520-3,0
516GMTan ZhongyiCHN24428,5256585,089,02039,8
615IMAbdumalik ZhansayaKAZ24448,5253386,090,52028,8
75GMLagno KaterynaRUS25398,5248879,083,020-10,6
83GMLei TingjieCHN25458,5247277,082,020-16,8
917IMBodnaruk AnastasiaRUS24428,5245967,572,5206,4
1030IMSaduakassova DinaraKAZ23818,0255586,592,52056,2
118GMMuzychuk MariyaUKR24938,0254790,597,02017,8
1226GMGunina ValentinaRUS23968,0250582,086,52037,8
1318IMArabidze MeriGEO24318,0244075,580,5203,4
149GMHarika DronavalliIND24848,0239870,575,520-23,0
1524WIMShuvalova PolinaRUS24118,0233469,574,520-21,8
1640IMGaponenko InnaUKR23208,0229772,576,020-1,4
1795FMAssaubayeva BibisaraRUS21537,5252490,597,520108,2
1829IMMammadova GulnarAZE23827,5249283,089,02035,6
1910GMKoneru HumpyIND24797,5245580,085,020-7,2
204GMKosteniuk AlexandraRUS25407,5244280,085,520-28,4

Lagno mistrzynią świata w blitzu! Khademalsharieh z Iranu sensacyjnie na drugim miejscu!!

To jest największy sukces irańskich szachów pań!
















M-sceSNrNazwiskoFedRgPkt TB 1  TB 2  TB 3 Krtg+/-
12GMLagno KaterynaRUS256013,52616174,0181,52027,0
225IMKhademalsharieh SarasadatIRI237713,02562171,0178,52084,0
312GMLei TingjieCHN245812,52558170,5177,52044,2
410GMGunina ValentinaRUS248912,02490166,5174,0207,8
58GMTan ZhongyiCHN249411,52479164,0172,020-3,6
614GMGoryachkina AleksandraRUS242211,52463160,5167,52019,4
715GMUshenina AnnaUKR241911,52442174,0181,52013,6
893WCMGarifullina LeyaRUS212011,02519170,0176,520164,6
94GMJu WenjunCHN255811,02500172,5180,020-21,6
1052WGMMamedjarova ZeinabAZE227111,02494166,0171,02097,8
1140IMGaponenko InnaUKR231411,02480159,5165,52075,0
123GMMuzychuk AnnaUKR255911,02413159,0166,520-55,4
137GMStefanova AntoanetaBUL249611,02398156,5164,020-37,4
1429IMPaehtz ElisabethGER236611,02393158,5165,02014,8
15122WFMMunkhzul TurmunkhMGL193611,02390146,5154,020165,2
1628IMBodnaruk AnastasiaRUS236610,52501166,5173,02062,6
1736IMArabidze MeriGEO232310,52447153,5159,02058,2
1816IMGalliamova AlisaRUS241710,52403155,0162,020-2,8
1962WIMShuvalova PolinaRUS222610,52402148,0153,52078,0
2011GMKosteniuk AlexandraRUS247510,52393162,5171,520-31,4