Całkowita liczba wyświetleń strony

piątek, 3 maja 2013

Po trzech rundach w Pucharze Polski pań do lat 8 w Poroninie

Laura Czernikowska





















M-ceNrTytułNazwisko ImięWoj.
Pkt.MBch.Bch.WinsProg.
13IICzernikowska, LauraPK16003.05.0011.5039.0
215IIIŚlusarczyk, MilenaMP14003.05.0010.5039.0
31IIWikar, MartynaMP16003.04.5010.0039.0
47IIIMatusik, ZuzannaMP14003.04.009.5039.0
410IIILigęza, AleksandraPK14003.04.009.5039.0
611IIIKucharska, HelenaMP14003.04.009.0039.0
78IIIHals, EmiliaPK14002.05.5011.5027.0
746IVSamborska, OliwiaSL12502.05.5011.5027.0
918IVLipowska, NadiaLD12502.05.5010.5027.0
104IIIGaj, MagdalenaPK14002.05.5010.5026.0
1112IIIUliasz, KatarzynaPK14002.04.509.5027.0
1219IVDzionek, DominikaDS12502.04.509.0026.0
1313IIIJaniak, IzabelaMP14002.04.508.5027.0
1317IVGoraj, BarbaraMP12502.04.508.5027.0
1516IIIDrela, MonikaSL14002.04.508.5026.0

Siła gry Ani Muzychuk wzięła górę nad brakiem doświadczenia Olgi Giryi w Genewie

Na początku było sympatycznie. Później też, ale tylko dla Ani Muzychuk.

Live chess broadcast powered by ChessBomb and Chessdom

Gruzinka rozbiła Chinkę w GP pań w Genewie

Ju Wenjun nie błysnęła w pierwszej partii GP Genewa

Live chess broadcast powered by ChessBomb and Chessdom

Obie zawodniczki "bały się" zaryzykować w pierwszej rundzie - GP pań Genewa 2013


Uczestniczki GP pań w Genewie i Kirsan Ilyumzhinov

W Genewie zastosowano bardzo ciekawą formę losowania numerów startowych. Jako losy posłużyły szwajcarskie zegarki. Panie oczywiście zachowały je na pamiątkę. Start pierwszej rundy o 14.00.

Nagrody w mistrzostwach USA pań












Place Prize Place Prize
1st $18,000 6th $4,000
2nd $12,000 7th $3,500
3rd $9,000 8th $3,000
4th $6,000 9th $2,500
5th $5,000 10th $2,000
Total: $65,000

czwartek, 2 maja 2013

GP pań Genewa 2013 - kojarzenie pierwszej rundy











Round 1 on 2013/05/03 at 14:00


SNo.
NameRtgRes.
NameRtgSNo.
1GMNana Dzagnidze2545-GMAlexandra Kosteniuk249112
2GMTatiana Kosintseva2517-GMYifan Hou261711
3IMBela Khotenashvili2505-WGMWenjun Ju254410
4WGMTuvshintugs Batchimeg2298-GMAnna Ushenina24919
5GMViktorija Cmilyte2522-GMKateryna Lagno25488
6GMAnna Muzychuk2585-WGMOlga Girya24637

Uczestniczki Grand Prix pań Genewa 2013 - zdjęcia szachistki z Mongolii nie znalazłem

Alexandra Kosteniuk2Anna MuzychukAnna UsheninaBela KhotenashviliIMG 4553IMG 8369Ju WenjunKaterina Lahno 2Nana DzagnidzeOlga GiryaTatiana Kosintseva

Mistrzostwa Polski przedszkolaków (panie) - Poronin 2013 - wyniki końcowe





















NrTytułNazwisko Imię
KlubPkt.MBch.Bch.zProg.
12IIIGaj, Magdalena1400RzKSz Rzeszów7.041.0053.50739.0
213IVMróz, Lena1250Szkoła Podstawowa w Łowczowie6.539.5050.00634.0
31IIIKucharska, Helena1400UKS przy SP 8 Chrzanów6.041.5053.50639.0
411IVWichura, Sara1250KMKSz Victoria Kielce6.036.5044.50633.0
519VKuczyńska, Katarzyna1100KSz Stilon Gorzów Wlkp.5.539.0050.00531.0IV
610IVŚcisła, Oliwia1250MUKS MDK Śródmieście Wrocław5.537.5048.00532.5
74IVLipowska, Nadia1250KSz Piątka Skierniewice5.038.5049.00531.0
85IVStarosta, Martyna1250Przedszkole nr 43 Rybnik5.038.0048.50530.0
97IVMatusik, Milena1250UKS Hetman Koronny Trzebinia5.035.5046.50529.0
1016IVKałuża, Magdalena1250Akademia Szachowa Gliwice5.033.0040.00527.0
118IVReszka, Barbara1250KSz Piątka Skierniewice5.032.5041.50526.0
1224
Zabrzańska, Weronika1000TCK Trzebinia5.032.0041.00523.0IV
136IVWięcek, Karolina1250PSSz Pszczyna4.540.5052.00427.5
143IIIUliasz, Katarzyna1400KKSz Urania Krosno4.037.0047.50426.0
1512IVKaryś, Katarzyna1250KMKSz Victoria Kielce4.033.5043.50421.0
1623
Kolendo, Luiza1100Społecznea Szkoła Podstawowa nr 3 BTO w Białymstoku4.032.5043.00422.0IV
1733
Furmańczuk, Anna1000Przedszkoe nr 125 Łódź4.031.5038.50320.0V
1822
Groborz, Aleksandra1100Przedszkole Montessori "BAJTUŚ" w Rybniku4.031.5038.00421.0IV
1917VSzumowicz, Weronika1100GKSz Hetman Pilzno4.031.0040.00420.0
2025
Komorowska, Nadia1000Przedszkole nr 5 Tychy 4.030.0039.50322.0V

Mistrzostwa USA pań - lista startowa

Faworytki Ania Zatonskih i Irina Krush


























No. Title Name Rating* Invitation Method
1. IM Irina Krush 2470 2012 U.S. Women's Champion
2. IM Anna Zatonskih 2466 Rating
3. WGM Sabina Foisor 2300 Rating
4. WGM Tatev Abrahamyan 2280 Rating
5. WGM Camilla Baginskaite 2278 Rating
6. WGM Anjelina Belakovskaia 2263 Rating
7. WIM Viktorija Ni 2262 Rating
8. WIM Iryna Zenyuk 2243 Rating
9. WFM Alena Kats 2144 Wildcard
10. WFM Sarah Chiang 2098 Wildcard

środa, 1 maja 2013

Mistrzostwa Polski przedszkolaków w Poroninie (dziewczynki) po siedmiu rundach

Tylko dziadek zrozumie wnuczkę!



















MNrTytułNazwisko Imię
KlubPkt.MBch.Bch.z,Prog.
11IIIKucharska, Helena1400UKS przy SP 8 Chrzanów6.022.5032.00627.0
22IIIGaj, Magdalena1400RzKSz Rzeszów5.024.5034.50524.0
319VKuczyńska, Katarzyna1100KSz Stilon Gorzów Wlkp.4.522.0030.50420.0IV
413IVMróz, Lena1250Szkoła Podstawowa w Łowczowie4.521.0028.00420.0
510IVŚcisła, Oliwia1250MUKS MDK Śródmieście Wrocław4.022.5031.50421.0
611IVWichura, Sara1250KMKSz Victoria Kielce4.022.0028.00420.0
76IVWięcek, Karolina1250PSSz Pszczyna4.021.5031.50418.0
87IVMatusik, Milena1250UKS Hetman Koronny Trzebinia4.021.5030.50419.0
95IVStarosta, Martyna1250Przedszkole nr 43 Rybnik4.020.5028.00419.0
104IVLipowska, Nadia1250KSz Piątka Skierniewice4.020.0029.00420.0
113IIIUliasz, Katarzyna1400KKSz Urania Krosno4.019.5027.50418.0
1216IVKałuża, Magdalena1250Akademia Szachowa Gliwice4.018.0024.00417.0
138IVReszka, Barbara1250KSz Piątka Skierniewice3.019.0026.00315.0
1325
Komorowska, Nadia1000Przedszkole nr 5 Tychy 3.019.0026.00315.0V
1514IVFurmanek, Katarzyna1250UKS TSz Zieloni Zielonka3.019.0025.50315.0
1623
Kolendo, Luiza1100Społecznea Szkoła Podstawowa nr 3 BTO w Białymstoku3.018.5026.00313.0IV
1717VSzumowicz, Weronika1100GKSz Hetman Pilzno3.018.0026.50312.0
1818VHajduk, Emilia1100MKS MOS Wieliczka3.016.5023.00313.0IV
1933
Furmańczuk, Anna1000Przedszkoe nr 125 Łódź3.016.5022.50212.0
2028
Maksimiuk, Maja1000SSP nr 3 BTO w Białymstoku3.016.0023.00312.0IV

Najlepsze juniorki na świecie - 1 maja 2013

Najlepsza z Polek - Ania Iwanow (2195) jest na ... 58 miejscu. Zapowiada to marne widoki na przyszłość polskich szachów kobiecych.





















 1 Hou, Yifan g CHN 2617 0 1994
 2 Guo, Qi wg CHN 2439 0 1995
 3 Cori T., Deysi wg PER 2430 0 1993
 4 Wang, Jue wg CHN 2401 0 1995
 5 Bulmaga, Irina wg ROU 2393 16 1993
 6 Goryachkina, Aleksandra wg RUS 2392 7 1998
 7 Paikidze, Nazi m GEO 2368 5 1993
 8 Saduakassova, Dinara wg KAZ 2351 9 1996
 9 Arabidze, Meri wg GEO 2348 9 1994
 10 Padmini, Rout wg IND 2347 0 1994
 11 Ziaziulkina, Nastassia wg BLR 2330 7 1995
 12 Kashlinskaya, Alina wg RUS 2329 13 1993
 13 Medina, Warda Aulia wm INA 2320 10 1997
 14 Papp, Petra wg HUN 2307 11 1993
 15 Soloviova, Liza wg UKR 2300 0 1993
 16 Sihite, Chelsie Monica wm INA 2290 10 1995
 17 Nguyen, Thi Mai Hung wm VIE 2284 21 1994
 18 Khademalsharieh, Sarasadat wm IRI 2281 19 1997
 19 Schut, Lisa wm NED 2277 9 1994
 20 Shvayger, Yuliya wf ISR 2273 9 1994

Najlepsze panie na świecie na dzień 1. maja 2013













RankNameTitleCountryRatingGamesB-Year
 1 Polgar, Judit g HUN 2696 0 1976
 2 Hou, Yifan g CHN 2617 0 1994
 3 Koneru, Humpy g IND 2597 9 1987
 4 Muzychuk, Anna g SLO 2585 0 1990
 5 Zhao, Xue g CHN 2565 0 1985
 6 Lagno, Kateryna g UKR 2548 5 1989
 7 Dzagnidze, Nana g GEO 2545 0 1987
 8 Ju, Wenjun wg CHN 2544 9 1991
 9 Kosintseva, Nadezhda g RUS 2531 0 1985
 10 Sebag, Marie g FRA 2527 0 1986
 11 Stefanova, Antoaneta g BUL 2526 9 1979
 12 Cramling, Pia g SWE 2525 0 1963
 13 Cmilyte, Viktorija g LTU 2522 0 1983
 14 Kosintseva, Tatiana g RUS 2517 0 1986
 15 Gunina, Valentina m RUS 2514 5 1989
 16 Khotenashvili, Bela m GEO 2505 9 1988
 17 Ruan, Lufei wg CHN 2501 0 1987
 18 Harika, Dronavalli g IND 2492 9 1991
 19 Ushenina, Anna g UKR 2491 5 1985
 20 Kosteniuk, Alexandra g RUS 2491 3 1984
 21 Zhu, Chen g QAT 2491 0 1976
 22 Pogonina, Natalija wg RUS 2488 5 1985
 23 Muzychuk, Mariya m UKR 2483 0 1992
 24 Tan, Zhongyi wg CHN 2483 0 1991
 25 Danielian, Elina g ARM 2478 0 1978
 26 Hoang, Thanh Trang g HUN 2476 0 1980
 27 Zhukova, Natalia g UKR 2476 0 1979
 28 Krush, Irina m USA 2470 0 1983
 29 Huang, Qian wg CHN 2469 0 1986
 30 Paehtz, Elisabeth m GER 2466 15 1985
 31 Zatonskih, Anna m USA 2466 8 1978
 32 Mkrtchian, Lilit m ARM 2466 0 1982
 33 Javakhishvili, Lela m GEO 2464 0 1984
 34 Girya, Olga wg RUS 2463 5 1991
 35 Galliamova, Alisa m RUS 2458 0 1972
 36 Atalik, Ekaterina m TUR 2455 5 1982
 37 Moser, Eva m AUT 2453 20 1982
 38 Socko, Monika g POL 2450 9 1978

wtorek, 30 kwietnia 2013

Najlepsze panie w Polsce na 1. maja 2013














#NameTitleFedRatingGB-Year
 1 Socko, Monika g POL 2450 9 1978
 2 Rajlich, Iweta m POL 2411 9 1981
 3 Zawadzka, Jolanta wg POL 2383 10 1987
 4 Szczepkowska-Horowska, Karina wg POL 2376 9 1987
 5 Majdan-Gajewska, Joanna wg POL 2375 8 1988
 6 Toma, Katarzyna wg POL 2304 0 1985
 7 Przezdziecka, Marta wg POL 2302 9 1988
 8 Worek, Joanna wm POL 2299 16 1986
 9 Kadziolka, Beata wg POL 2286 0 1986
 10 Jaracz, Barbara wg POL 2273 0 1977
 11 Matras-Clement, Agnieszka wm POL 2270 9 1982
 12 Kulon, Klaudia wm POL 2267 0 1992
 13 Krupa, Monika wg POL 2251 0 1977
 14 Jakubiec, Edyta wm POL 2237 0 1981
 15 Czarnota, Dorota wm POL 2210 0 1987
 16 Gasik, Anna wm POL 2204 6 1988
 17 Fojudzka, Anna wm POL 2203 0 1980
 18 Leks, Hanna wm POL 2201 0 1989
 19 Iwanow, Anna wm POL 2195 9 1995
 20 Wisniowska, Klaudia  POL 2192 7 1995
 21 Chlost, Marlena wf POL 2183 0 1983
 22 Chmiel, Dominika  POL 2172 0 1983
 23 Jurkiewicz, Katarzyna  POL 2169 0 1982
 24 Lach, Aleksandra wf POL 2161 0 1995
 25 Przezdziecka, Ewa wf POL 2148 0 1988
 26 Szmacinska, Grazyna wm POL 2128 8 1953
 27 Sikorska, Agata  POL 2125 0 1988
 28 Gorecka, Joanna wf POL 2117 0 1987
 29 Bednarska, Malgorzata wf POL 2115 0 1972
 30 Poznanska, Katarzyna  POL 2114 0 1986
 31 Szromba, Edyta wf POL 2113 0 1985
 32 Adamowicz, Katarzyna wf POL 2104 0 1993
 33 Gazik, Renata wm POL 2103 0 1972
 33 Labedz, Patrycja wf POL 2103 0 1992
 35 Guzik, Jolanta wf POL 2101 0 1981

sobota, 27 kwietnia 2013

Ding Yixin najlepsza w mistrzostwach Chin 2013

Mistrzyni Chin na 2013 rok
























M-sce
NazwiskoRgFed123456789101112Pkt TB 1  S-B zw.
1WGMDing Yixin2427CHN*0½½1½111½118.00.038.756
2WGMGuo Qi2439CHN1*½101½½11107.50.540.256
3IMShen Yang2397CHN½½*½½½½1½1117.50.536.254
4WGMTan Zhongyi2483CHN½0½*10½½½1116.51.030.754
5WGMZhang Xiaowen2367CHN01½0*10½11½16.50.031.255
6WGMWang Jue2401CHN½0½10*10½½116.01.029.504
7WIMZhai Mo2259CHN0½½½10*0½1116.00.028.254
8
Lei Tingjie2232CHN0½0½½11*½0½½5.00.027.002
9WIMKuang Yinghui2212CHN00½½0½½½*½½½4.00.020.000
10WIMNi Shiqun2213CHN½0000½01½*½½3.50.016.751
11
Ren Xiaoyi2212CHN0000½00½½½*13.00.012.001
12
Li Xueyi2135CHN0100000½½½0*2.50.013.751