Całkowita liczba wyświetleń strony

poniedziałek, 26 września 2016

Oliwia Kiołbasa na pierwszym miejscu po pięciu rundach mistrzostw świata do lat 16! Jutro "pragułki"!!

To była "jakościowa" runda naszych juniorek!?
Najpierw w debiucie Mariola Woźniak podstawiła jakość
a niebawem przeciwniczka Oliwki Kiołbasy zrobiła to samo!!
10WIMKiolbasa Oliwia2196POL1½1114,512018,40G16
17WFMSliwicka Alicja2092POL101013,01540-40,00G16
35Cieslak Wiktoria1869POL011002,0354022,80G16
6WIMWozniak Mariola2246POL½11103,51040-3,20G18
21Swiech Joanna1962POL100113,03140-13,20G14
Nasze juniorki w VI rundzie zagrają z:

Satka - Jesień 2016 po pięciu rundach

Rk.SNoNameFEDRtgPts. TB1  TB2  TB3 
11IMNechaeva MarinaRUS24284,515,09,013,00
23WIMSchepetkova MargaritaRUS23194,017,510,513,50
39WFMNasybullina AlfiaRUS21493,517,010,010,50
46WIMDrozdova DinaRUS22423,516,59,510,50
57WIMBaraeva MarinaRUS21753,514,08,59,25
612Alekseeva IrinaRUS21193,513,58,57,75
711WIMUtiatskaja IrinaRUS21233,513,57,57,75
823WCMMironenko GalinaRUS17343,014,59,08,00
913WFMSazonova AnastasiaRUS21153,014,09,57,25
108WIMSazonova Elena N.RUS21543,013,58,07,25
114WIMKhlichkova TatianaRUS22653,012,57,57,00
1215WFMTrapeznikova DaryaRUS20933,012,08,55,00
132WGMMirzoeva ElmiraRUS23203,012,07,06,50
1418Miroshnik EkaterinaRUS19742,514,58,55,50
155WIMSemenova ElenaRUS22562,513,58,05,75
1614WIMTurebayeva AlfiyaKAZ20982,512,07,54,75
1721Demchenko AlisaRUS18302,511,06,53,25
1824Pogorelskikh SofiaRUS17212,510,06,52,50
1916WIMLomakina GaljaRUS20232,014,58,53,50
2017WFMSurvilo AllaRUS20032,012,08,03,50

niedziela, 25 września 2016

"Królowe Szachów" świętują 200.000 wejść

Oliwka Kiołbasa i Mariola Woźniak w Khanty Mansiysku.
To m.in. dzięki takim szachistkom
"Królowe Szachów" mają takie powodzenie!
"Królowe Szachów" - jedyny na świecie blog poświęcony tylko i wyłącznie szachom kobiecym - odnotował 200.000 wejść. Ładna liczba, która oczywiście jest zasługą szachistek i Czytelników czytających o zmaganiach płci pięknej przy szachownicach.
W ciągu sześciu lat istnienia udało mi się zamieścić 2821 postów. Musicie przyznać, że to ogromna ilość informacji i może ktoś to kiedyś wykorzysta pisząc historię szachów kobiecych.
O paniach pisze się zdecydowanie lepiej, gdyż ich gry są zdecydowanie ciekawsze, niż panów. Ciągłe zmiany akcji, niespodziewane rozstrzygnięcia i emocjonalne zaangażowanie zawsze dostarczają większych emocji. No i postawa polskich szachistek na arenie międzynarodowej!!

Oliwia Kiołbasa i Mariola Woźniak w czołówkach mistrzostw świata juniorek w Khanty Mansiysku

Mariola Woźniak i Oliwia Kiołbasa trzymają się razem
i dotychczas oddały swoim przeciwniczkom tylko po połóweczce.
Już jutro zaczyna się dla nich właściwy turniej
i bezpardonowa walka z najlepszymi. Kibicujemy!!

10WIMKiolbasa Oliwia2196POL1½113,54205,60G16
17WFMSliwicka Alicja2092POL10102,02340-48,80G16
35Cieslak Wiktoria1869POL01102,0224029,60G16
6WIMWozniak Mariola2246POL½1113,544010,80G18
21Swiech Joanna1962POL10012,03840-24,80G14
Nasze juniorki w V rundzie zagrają z:
5210WIMKiolbasa Oliwia21963½3½FMAmina Battsooj23023
51413WFMRadeva Viktoria214322Cieslak Wiktoria186935
51617WFMSliwicka Alicja209222Blazeka Mihaela186836
526WIMWozniak Mariola22463½3½WGMTsolakidou Stavroula23552
51821Swiech Joanna196222Nayberg Simona180738
Najlepsze juniorki po czterech rundach:
World Youth Chess Championships 2016 G14
Stan po 4 rundzie
M-sceNazwiskoFedRgPkt TB 1 
1Maltsevskaya AleksandraRUS23193,50,0
2Zhu JinerCHN20243,50,0
3WFMSolozhenkina ElizavetaRUS23203,50,0
4WFMGomez Barrera Javiera BelenCHI20273,50,0
5WFMGoltseva EkaterinaRUS22123,50,0
World Youth Chess Championship 2016 G16
Stan po 4 rundzie
M-sceNazwiskoFedRgPkt TB 1 
1FMKazarian Anna-MajaNED22314,00,0
2Aakanksha HagawaneIND21833,50,0
3FMAmina BattsoojMGL23023,50,0
WIMKiolbasa OliwiaPOL21963,50,0
5Yao LanCHN22353,00,0
World Youth Chess Championship 2016 G18
Stan po 4 rundzie
M-sceNazwiskoFedRgPkt TB 1 
1WGMTsolakidou StavroulaGRE23553,50,0
2WFMObolentseva AlexandraRUS23313,50,0
3WIMKhomeriki NinoGEO23573,50,0
4WIMWozniak MariolaPOL22463,50,0
5WFMLingur ZalinaRUS19863,00,0

piątek, 23 września 2016

U dziewcząt na mistrzostwach świata w Khanty Mansiysku biedy nie ma, ale rewelacji też. Kojarzenie III rundy

Weronika Gazikova w Khanty Mansiysku wygrała obie partie
i jutro walczyć będzie na pierwszej szachownicy.
Ciekawostką jest, że przy szachownicy przestał jej towarzyszyć
pluszak, ale przecież to już jest panna! Pozdrowienia dla rodziców!
1721Swiech Joanna196211Kvendseth Thyra174540
810WIMKiolbasa Oliwia21961½1½Kopcova Ludmila179842
114WFMMartynkova Olena228711Cieslak Wiktoria186935
1517WFMSliwicka Alicja209211Mammadova Susan183638
66WIMWozniak Mariola22461½1½WFMTrippold Denise206821