Całkowita liczba wyświetleń strony

środa, 15 maja 2019

Szachy są wredne!! Casus partii Abdumalik - Dzagnidze

Pozycja pochodzi z dzisiejszej partii Zhansaya Abdumalik
- Nana Dzagnidze (IMSA Word Masters Women Rapid). Na pierwszy rzut
oka czarne mają się dobrze, by nie powiedzieć, bardzo dobrze.
Szachy jednak są "wredne". Gruzińska arcymistrzyni zagrała
niefrasobliwie 46. ... Wa3?? i po 47. Sf7 Kh7 48. Wg7 mat!!

wtorek, 14 maja 2019

Transmisja prosto z Warszawy: Ania Kubicka - Kasia Dwilewicz (IV runda MP pań)

Ania Kubicka w mistrzostwach nie ugrała jeszcze nic.
Może dziś więc będzie ten pierwszy punkt?

2019 IMSA World Masters Championship Women Rapid Chiny - po czterech rundach cztery liderki

Marysia Muzychuk



















M-sceSNrNazwiskoFedRgPkt TB 1  TB 2  TB 3 Krtg+/-
12GMMuzychuk MariyaUKR25113,00,08,026812017,4
24GMGunina ValentinaRUS24913,00,08,026732018,8
37GMDzagnidze NanaGEO24743,00,07,526522018,2
45IMAbdumalik ZhansayaKAZ24903,00,06,526672018,2
59GMStefanova AntoanetaBUL24552,50,07,025772013,0
68GMKoneru HumpyIND24722,00,08,0246720-0,4
710GMUshenina AnnaUKR24442,00,07,52481204,2
81GMLei TingjieCHN25282,00,07,5246220-7,2
93GMKosteniuk AlexandraRUS24982,00,07,0247120-3,0
1015GMZhao XueCHN24192,00,05,52434201,8
1111GMHarika DronavalliIND24402,00,04,52440200,0
126GMTan ZhongyiCHN24821,50,07,5237920-12,0
1312IMBodnaruk AnastasiaRUS24371,50,07,0238320-6,6
1413GMKrush IrinaUSA24301,00,56,0224720-18,8
1514IMPaehtz ElisabethGER24201,00,55,5225020-17,4
1616GMKhotenashvili BelaGEO24060,50,06,0211820-26,2

Trzy liderki po trzech rundach mistrzostw Polski pań

Iweta Rajlich ostatnimi czasy rzadko gra w szachy.
W warszawskich mistrzostwach punkty zdobywa
rutyną i siłą woli





















1
 Szczepkowska, Karina
2½/32431
2
 Socko, Monika
2½/32445
3
 Rajlich, Iweta
2½/32378
4
 Zawadzka, Jolanta
1½/32427
5
 Majdan, Joanna
1½/32371
6
 Warakomska, Anna
1½/32218
7
 Dwilewicz, Katarzyna
1/32028
8
 Kulon, Klaudia
1/32357
9
 Sliwicka, Alicja
1/32271
10
 Kubicka, Anna
0/32142
Kojarzenie IV rundy